Rick Paul van Mulligen

Rick Paul van Mulligen is in 2019 toegetreden tot het acteursensemble van Het Nationale Theater. Hij werd op 28 september 1981 in Uithuizen geboren. In 2006 studeerde hij als acteur af aan Artez Hogeschool voor de Kunsten in Arnhem. 

Aankomend seizoen zal Rick Paul te bewonderen zijn in het nieuwste HNTjong spektakel QUEER PLANET in regie van Noël Fischer. Later speelt hij nog mee in Coriolanus, geregisseerd door Nina Spijkers. 

Biografie

Van Mulligen is onder andere bekend uit de serie A’dam-E.V.A en was in 2019 een van de deelnemers van spelprogramma Wie is de Mol? Bij Toneelgroep Oostpool in Arnhem speelde van Mulligen onder andere in de voorstellingen Angels in America (2015), IHO (2017), Small Town Boy (2019), Allemaal mensen (2018) en in de solovoorstelling Paradijsvogel (2017). Verder speelde hij onder meer in Monsters (2014) van Theater Utrecht, De Rovers (2007) van NNT, Boven is het stil (2009) van TG Maastricht en De Zender (2016) van de Toneelschuur in samenwerking met HNT. Van Mulligen woont samen met zijn man, acteur en scenograaf René van Bakel. Samen met hem en met cabaretière en actrice Nina de la Croix vormt hij een regenbooggezin. Ze hebben een zoon en een dochter.

Afgelopen seizoen schitterde Rick Paul in Yerma, in regie van Eline Arbo. Later was hij ook nog te zien in de Leedvermaak trilogie, deze marathon werd geregisseerd door Eric de Vroedt.

Film & Televisie

Van Mulligen vertolkte veel rollen in films en series en speelde mee in meerdere theaterprogramma's. Op televisie was hij van 2013 tot 2017 te zien als vast teamlid in De Grote Improvisatieshow. Rick Paul was verder onder andere te zien in de televisieserie A’dam en Eva (2011-2014), Rundfunk (2016), de dramaserie Citroenstraat 10 (2019) en in de HBO serie Grisse (2018). In 2019 was hij een van de deelnemers van spelprogramma Wie is de Mol? Momenteel is hij te zien in Nieuw Zeer, een sketchprogramma. 

Prijzen

Voor zijn aandeel in de voorstellingen Mighty Society 10 in de regie van Eric de Vroedt (2012/2013) en Othello (2018, 2020) van Daria Bukvić bij het Nationale Theater werd hij genomineerd voor de Arlecchino.

Te zien in