Interview en preview Soekarno

Bo Tarenskeen en Esther Scheldwacht
Jalan Jalan Festival Den Haag 2026
zo 23 aug - 14:15
zo 23 aug 2026
14:15 - 14:45
  • zo 23 aug 2026
    14:15 - 14:45
    Theater aan het Spui, Den Haag
    Zaal 1
    Geweest

Zaterdag 26 september gaat de voorstelling SOEKARNO in première in de Koninklijke Schouwburg. Bo Tarenskeen en Esther Scheldwacht spelen de jonge en de oude Soekarno. Tijdens het Jalan Jalan Festival in Theater aan het Spui geven ze een exclusief voorproefje. Kom alles te weten over Soekarno, de voorstelling en zie als eerste een scene uit het stuk.

Bo Tarenskeen (bekend van o.a. Het Indisch interieur en De Indië Monologen), speelt samen met Esther Scheldwacht (bekend van Gouwe Pinda's, De eeuw van mijn moeder, Zachtop lachen) zijn nieuwe voorstelling SOEKARNO. Over de man die zo veel tegenstrijdige reacties oproept: volksheld, landverrader, vrijheidsstrijder, dictator? In deze voorstelling ontmoeten we hem op meerdere momenten in zijn leven: tijdens zijn politieke gevangenschap, tijdens de Japanse bezetting, de Bersiap, de koloniale oorlog – en tenslotte tijdens de laatste uren van zijn presidentschap. Een spannende en toch lichtvoetige voorstelling over nationalisme, het verlangen naar verbinding, de pijn van afscheid en de kwetsbaarheid van de democratie.

De voorstelling is vanaf 22 september te zien in het hele land.

Het publiek van het Jalan Jalan Festival krijgt een unieke preview van de voorstelling, gevolgd door een gesprek met de makers. 

Zet mij op de wachtlijst

Wensenlijstje

Toegevoegd:

Naar wensenlijstje

Inschrijven nieuwsbrief