De Macht van het WK Voetbal

Haagsch College | Simon Kuper
di 26 mei - 20:00
di 26 mei 2026
20:00
  • di 26 mei 2026
    20:00
    Koninklijke Schouwburg, Den Haag
    Grote zaal

Het komende WK Voetbal wordt misschien wel het meest politieke ooit. Vlak voor de aftrap in Noord-Amerika neemt journalist Simon Kuper je mee in de wereld achter het spel. Over macht, geld en invloed, en over wat voetbal ons vertelt over hoe de wereld écht werkt.

In De Macht van het WK Voetbal laat Simon Kuper zien waarom voetbal veel meer is dan sport. Het WK is een wereldwijd podium waar politiek, identiteit en macht samenkomen, van de bestuurskamers van de FIFA tot de straten waar nieuwe voetbaliconen opgroeien.

Aan de hand van scherpe observaties en verrassende voorbeelden laat Kuper zien hoe voetbal helpt om de wereld beter te begrijpen. Van FIFA-vredesprijswinnaar Donald Trump tot de banlieues van Mbappé, en van Oranjes kleurrijke kleedkamer tot de invloed van FIFA-baas Infantino.

Simon Kuper is journalist en columnist voor de Financial Times en was als een van de weinigen aanwezig bij negen WK’s. Van Italië tot Qatar zag hij niet alleen legendarische wedstrijden, maar ook hoe voetbal veranderde door geld, macht en globalisering.

Met rijke anekdotes, originele inzichten en prachtige beelden geeft Kuper college en gaat hij in gesprek met Maarten de Fockert van de populaire voetbalpodcast Cor Potcast. Samen onderzoeken ze waarom voetbalromantiek en rauwe macht verrassend goed samengaan. De Macht van het WK Voetbal is een avond voor iedere voetballiefhebber met interesse in de wereld achter het spel.

Deze avond is een productie van Haagsch College.

Credits

Spreker: Simon Kuper | Gesprekspartner: Maarten de Fockert

Zet mij op de wachtlijst

Wensenlijstje

Toegevoegd:

Naar wensenlijstje

Inschrijven nieuwsbrief