Villa Europa

De Warme Winkel
wo 8 okt en do 9 okt
wo 8 okt 2025
en
do 9 okt 2025

Op 22 februari 1942 pleegt Stefan Zweig samen met zijn vrouw zelfmoord in Brazilië. Kort voor zijn dood beschreef hij in De wereld van gisteren het oude Europa, waarmee hij zich als jood, schrijver en humanist sterk verbonden voelde. Dit werk vormt de basis van deze voorstelling, die in 2009 in première ging. Als antwoord op de actuele, gure populistische winden en de dreigende oorlogsgeluiden brengt De Warme Winkel de bejubelde voorstelling Villa Europa na 16 jaar terug op de planken.

De roep om de Europese defensie te versterken wordt luider en luider maar wat verdedigt Europa eigenlijk als het zichzelf verdedigt? Onverdraagzaamheid neemt toe op ons Europees continent, extreemrechts wint in veel landen terrein en tegenstanders zoeken machteloos naar manieren om het tij te keren. In elke strijd heb je helden en verhalen nodig. 

In de zowel hilarische als diep trieste voorstelling verhouden twee nerds zich tot Stefan Zweig, zoals hij zich tot de culturele en humanistische erfenis van Europa verhield. 

Stefan Zweig was een meesterverteller en een bijzonder scherpzinnig waarnemer en ontleder van de menselijke natuur. Met een ongelofelijk gevoel voor structuur en timing sleept hij zelfs de ergste analyticus mee in de avonturen, gedachten en motieven van zijn personages.

Voor zijn rol in Villa Europa werd Vincent Rietveld genomineerd voor de Vergulde Gysbreght.

De spannendste en consistent interessantste theatergroep van Nederland.

Het Parool over De Warme Winkel

In de media

concept Mara van Vlijmen, Vincent Rietveld | spel Laura De Geest, Vincent Rietveld | eindregie Mara van Vlijmen, Jos Thie (2009) | muziek Remco de Jong, Florentijn Boddendijk | lichtontwerp Prem Scholte Albers | remake decor Juul Dekker | marketing en communicatie Lisa Groot | foto Sofie Knijff

Inschrijven nieuwsbrief