ZOEK DE VERSCHILLEN (12+)

BonteHond
do 21 mei - 19:30
do 21 mei 2026
19:30
  • do 21 mei 2026
    19:30
    Theater aan het Spui, Den Haag
    Zaal 2

“Wat doet het met je als je ouders niet op jou lijken, of jij niet op je ouders?
Kun je je hetzelfde voelen, terwijl je er anders uit ziet of anders bent?
Hoe vorm je een eigen identiteit als je het idee hebt dat niemand op je lijkt?”

Zoek de verschillen gaat in op diversiteit op familieniveau. Het is een documentaire-voorstelling over jonge pubers met gemixte culturele identiteit en hun ouders.

De voorstelling draait om Nia (meisje van kleur) en haar witte moeder Tess. Ze doen mee aan de spelshow The Battle of the Band, een beste vrienden quiz. In het spel staan ze tegenover elkaar om hun band te bewijzen. Ze zijn aan elkaar gewaagd, aan elkaar verbonden en kennen elkaar als de beste. Maar wat als ze antwoord moeten geven op moeilijke vragen? Wat als iedereen hen laat zien dat ze door hun verschil van huidskleur en leeftijd juist niet op elkaar lijken? Kunnen ze wel de beste band hebben?

“Tijdens mijn zwangerschap kreeg ik regelmatig de vraag of het niet gek was om zwanger te zijn van een kind dat niet mijn kleur zal hebben. En nog steeds wordt mij gevraagd of mijn dochter mijn biologische dochter is of geadopteerd. Ook ervaart mijn dochter door haar kleur vormen van racisme. Ik ben mezelf steeds aan het bevragen of ik haar pijn mag voelen en in hoeverre ik dit ook echt kan voelen als witte vrouw in een witte wereld.” - Judith Faas over Zoek de verschillen

Meer over de maker

Na SUPERSLOW (2021), STRAF (2022), SINGCITY (2023), DE ZIJLIJN (2024) en WAUW! (2025) brengt Judith Faas nu ZOEK DE VERSCHILLEN. Een voorstelling die voortkomt uit haar eigen leven. Haar dochter heeft een witte moeder (Judith) en een zwarte vader. Moeder en dochter lijken sterk op elkaar maar door verschil van kleur toch ook weer niet. En daar worden ze vaak mee geconfronteerd. Nog steeds wordt Judith gevraagd of haar dochter haar biologische dochter is of geadopteerd. Haar dochter heeft door haar kleur met vormen van racisme te maken, die Judith nooit ervaart. De gesprekken die Judith hierover met haar dochter voerde, staan aan de basis van deze voorstelling.  

Credits

Concept en regie Judith Faas | Dramaturgie Casper Vandeputte | Tekst Judith Faas | Tekstcoach Casper Vandeputte | Productie Maira Martinez | Campagnebeeld fotografie Richard Terborg | Campagnebeeld grafisch ontwerp Zindzi Witte en stof rotterdam  

 

Zet mij op de wachtlijst

Wensenlijstje

Toegevoegd:

Naar wensenlijstje

Inschrijven nieuwsbrief