Rayen Panday
-
za 24 apr 202720:00Koninklijke Schouwburg, Den HaagGrote zaal
Rang 1+ (uitgesloten van acties) Normaal € 38,50 Rang 1 Normaal € 32 Rang 2 Normaal € 27 Jongeren t/m 30 jaar € 17,50 Rang 3 Normaal € 22 Jongeren t/m 30 jaar € 17,50 Rang 4 Normaal € 15
Het nemen van de juiste beslissing, het beheersen van de situatie, jezelf in bedwang houden; het lijkt lastiger dan ooit. Voor je het weet stap je ergens overheen of ergens tegenaan. Het is beter misschien om zoveel mogelijk los te laten. Te veel grip is immers ook niet goed. Maar hoe doe je dat en wat laat je los? Wat is belangrijk genoeg om wel vast te houden? Het antwoord op al deze vragen en meer: die krijg je niet tijdens de voorstelling. Of nou ja, misschien een beetje. Wat je in ieder geval krijgt, is Grip: een voorstelling die niet snel loslaat.
Hoe krijg je grip op je verleden, hoe krijg je grip op de liefde. Hoe krijg je grip op een wereld die troebel is en waar grenzen vaag zijn?
Pers over Rayen Panday
‘Karma; negentig minuten ambachtelijke en vermakelijke comedy.’ Theaterkrant
'Rayen Panday schittert in ‘Karma’, vooral als hij de grappen even parkeert' Het Parool
‘Rayen Panday is misschien wel de vriendelijkste cabaretier van Nederland.’ Trouw ★★★
Rayen Panday (Zaandam, 1983) deed in 2008, tijdens zijn rechtenstudie, mee aan een open podium voor stand-up comedy. In datzelfde jaar wint hij in de finale van het Groninger Studenten Cabaret Festival de Persoonlijkheidsprijs. Van 2011 tot 2013 speelde hij zijn eerste avondvullende cabaretvoorstelling Drie keer Rayen. Meerdere shows zoals Vrijspraak, Niet Verder Vertellen, beide uitgezonden op NPO 3, en Fenomeen volgden. Die laatste maakte hem bekend bij het grote publiek. Rayen is al jaren onderdeel van Comedytrain en heeft sinds 2020 een wekelijkse podcast vanuit Toomler met comedian Stefan Pop. In verschillende tv-programma’s is Rayen een graag geziene gast. Zo was hij te zien in The Roast, Weet ik veel, Ik Hou van Holland, LOL (Last One Laughing), Dit was het Nieuws en Ranking the Stars. Ook was Rayen een van de comedians bij Lubach’s Avondshow Stand-ups. Tot half april 2025 tourt Rayen met zijn zevende show Karma door het land. Vanaf november starten de try-outs van zijn nieuwe voorstelling Grip.
Credits
Tekst & spel: Rayen Panday | Regie: Geert Lageveen | Techniek: Jan Heideveld & Yorick Terlouw