Een groter verhaal

Bureau Vergezicht & Romana Vrede
di 8 dec en wo 9 dec
di 8 dec 2026
en
wo 9 dec 2026

Romana Vrede staat in de Koninklijke Schouwburg met Een Groter Verhaal. Een indringende en poëtische solo over hoe we naar de wereld kijken en hoe dat misschien anders kan.

Wat hebben ons slavernijverleden en de klimaatcrisis met elkaar te maken? Meer dan we vaak denken.

In Een Groter Verhaal onderzoekt Bureau Vergezicht samen met Romana Vrede hoe we zijn gaan kijken naar de wereld om ons heen. Naar mensen, naar natuur en naar alles wat daartussen zit. Een manier van kijken die ooit is ontstaan, maar nog altijd doorwerkt.

Romana Vrede neemt je mee in een persoonlijke en urgente theatersolo, waarin ze zoekt naar een ander perspectief. Niet vanuit schuld of veroordeling, maar met humor, verbeelding en taal die raakt.

Hoe ziet een wereld eruit waarin we niet blijven nemen, maar opnieuw leren kijken? En wat vraagt dat van ons?

Een Groter Verhaal is een liefdesverklaring aan de aarde en tegelijk een uitnodiging om anders te denken. Om te voelen dat alles met elkaar verbonden is en dat verandering misschien begint bij het verhaal dat we onszelf vertellen.

Over Romana Vrede 

Romana Vrede is een veelgeprezen maker/acteur, bekend van film- en tv-producties en van haar rollen in voorstellingen bij Het Nationale Theater. In 2023 maakte ze de voorstelling Tijd zal ons leren, waarin ze bijna vergeten verhalen van verzetsstrijders uit het koloniale verleden tot leven bracht. In datzelfde jaar debuteerde ze bij Theater Rotterdam als regisseur met de voorstelling The Story of Travis, een grootschalig familie-epos. In het voorjaar van 2026 ging daar haar tweede grotezaalregie, Sisterhood, in première.  

Over Bureau Vergezicht  

Bureau Vergezicht is het theatergezelschap van Anoek Nuyens, Erik Whien en Rebekka de Wit. Samen maken zij onderzoekende en meeslepende verhalen over macht, klimaat en gedeelde verantwoordelijkheid. Het gezelschap zet burgers, multinationals en politiek aan tot denken en handelen ver voorbij de theaterzaal. Eerder maakte Bureau Vergezicht de voorstellingen De zaak Shell en Een stukje naar de mensen toe. 

Zet mij op de wachtlijst

Wensenlijstje

Toegevoegd:

Naar wensenlijstje

Inschrijven nieuwsbrief