Natuurlijk kijken we ook naar de boeken die ze na de cyclus schreef, met name Gliff, het eerste deel van een tweeluik waarvan het slotdeel dit najaar verschijnt.
Ali Smith gaat in gesprek met Remco van Rijn, als dramaturg bij Het Nationale Theater nauw betrokken bij de totstandkoming van De seizoenen. Meer informatie en tickets voor de voorstelling vind je hier:
Voorstelling 'De Seizoenen'
Over Ali Smith
Ali Smith (1962) groeide op in het Schotse Inverness. Ze studeerde Engelse taal en literatuur aan de universiteiten van Aberdeen en Cambridge. Na haar afstuderen was ze enige tijd universitair docent Schotse, Engelse en Amerikaanse literatuur.
In 1995 publiceerde ze haar eerste verhalenbundel, Free Love and Other Stories, die meteen in de prijzen viel. Twee jaar later verscheen haar eerste roman, Like. Vanaf dat moment volgden de titels elkaar snel op en veel boeken werden genomineerd voor of bekroond met literaire prijzen.
Ali Smith is queer en links, en verbergt dat niet. In haar werk komen vaak politieke thema’s aan de orde: seksegelijkheid, vluchtelingenproblematiek en de gevolgen van de Brexit. Deze thema’s kan ze ook kwijt in haar journalistieke werk, onder meer voor The Guardian en The New Statesman. Maar als schrijver houdt ze ook hartstochtelijk van de vele mogelijkheden die taal en literatuur haar bieden: de romans wemelen van de woordspelingen, taalspelletjes en literaire verwijzingen.