The horse of Jenin
-
vr 26 sep 202520:15Theater aan het Spui, Den HaagZaal 2
vrije plaatskeuze Normaal € 16,50 Jongeren t/m 30 jaar € 12,50
In april 2002 vond er een grote invasie plaats in Jenin. In de nadagen kwam een Duitse kunstenaar langs voor een kunstworkshop. Na 4 weken werken met Palestijnen was het resultaat een paard van 5 meter hoog, gemaakt van metalen brokstukken en puin van bombardementen. Ze reden het paard door de stad en iedereen was er trots op, mensen voelden zich erdoor opgetild.
Het paard is een Arabisch symbool van vrijheid, maar dit paard was ook een symbool van vredig verzet, van veerkracht. Afgelopen november 2023 kwam er een Israëlische bulldozer het kamp binnen en is het paard verwijderd.
In de voorstelling vraagt Alaa zich af: wat is er met het paard gebeurd? Is het gearresteerd? Ging hij naar de rechtbank? Kon hij zichzelf verdedigen? Hebben ze hem in de gevangenis gezet?
Met deze solo bouwt Alaa een nieuw paard: opgebouwd uit de brokstukken van zijn herinneringen, aangevuld met een enorme dosis humor en verbeelding. Een theatraal symbool van verzet en verbeelding.
Theater voor Palestina
Deze voorstelling is onderdeel van een weekend lang programma in Theater aan het Spui rondom Palestina, met voorstellingen van Palestijnse theatermakers en contextprogramma's. Alle opbrengsten uit de kaartverkoop doneren we in samenwerking met de makers aan een organisatie in Palestina. Binnenkort volgt er meer informatie en kondigen we meer programma's en onderdelen aan.
In de media
NRC ★★★★
"Steeds weet Shehada echter goed het midden te houden tussen de gruwelen van de bezetting en het feit dat je als Palestijns kind ook gewoon je leven leidt – en je eerste verliefdheid beleeft bijvoorbeeld."
Over Troupe Courage
Collectief Troupe Courage bestaat uit een diverse groep spelers en muzikanten uit verschillende landen, waaronder Nederland, Palestina, de VS, Libanon en Iran. Troupe Courage is volkstheater: op spreekwoordelijk leven en dood brengen ze de energie van het overleven naar het toneel. Met alleen het lichaam, maskers en (live)muziek nemen ze het publiek mee naar een wereld van verbeelding in een lege ruimte.
Over Alaa Shehada
Alaa Shehada (1991) is acteur en komiek uit Jenin (de Westelijke Jordaanoever). In 2014 studeerde hij af bij The Freedom Theatre. Toen Troupe Courage daar in 2011 een workshop gaf, werd hij meteen vaste speler van het collectief.
Bekijk ook
Credits
writing & performance Alaa Shehada
direction Katrien van Beurden, Thomas van Ouwerkerk
stand-Up comedy & script consultant Sam Beale
masks Den Durand
music Remy van Kesteren
dramaturgy Maarten Bos
company manager Monique Bos
publicity Sarah Milo
special thanks Voordekunst, Jacqueline Kleijn, Hugo Keuzenkamp, Tjipke Bergsma, Nan van Houte, Lucas Hendricks