Nationale Herdenking 15 augustus 1945
Je bent welkom in onze theaters
Op 15 augustus staan we in Theater aan het Spui stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog voor het Koninkrijk der Nederlanden en herdenken we alle slachtoffers van de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië. In aanloop naar de herdenking 's avonds bij het Indisch Monument, is er een heel programma.
Dagkaart voor € 13,50
Voor slechts € 13,50 zie je alle onderdelen in Theater aan het Spui, inclusief een gratis Nasi Bungkus. Voor de overige programmaonderdelen kan je je opgeven via de locatie.
Programma 2026 in Theater aan het Spui
13.00 uur Muziek door het Lagu Jiwa koor
13.00 uur Genealogische helpdesk CBG en IGV (doorlopend tot 17.00 uur)
13.45 uur CBG-lezing door Maddy Stolk ‘Aardappelen schil je van je af’
14.45 uur Muziek door het Lagu Jiwa koor
15.30 uur Toneelvoorstelling Voorwaarts van Esmay Usmany
17.00 uur Gratis Nasi Bungkus (Poetri Ajoe Den Haag)
17.15 uur Boottocht naar het monument met De Willemsvaart
15 augustus in Theater aan het Spui.
15 augustus in Theater aan het Spui
15 augustus in Theater aan het Spui
15 augustus in Theater aan het Spui
15 augustus - Gratis in Theater aan het Spui
15 augustus - opstapplaats bij het Zieken (we vertrekken als groep vanuit Theater aan het Spui.
Vieren en herdenken in Het Nationale Theater
In het theater komen heel veel verschillende mensen samen in één ruimte. We delen er met elkaar hetzelfde moment, en toch ervaren we allemaal iets anders. Misschien zijn we mensen die elkaar in het dagelijks leven anders nooit zouden tegenkomen, maar we zijn wel geïnteresseerd in elkaars verhaal. In onze zalen herdenken we ons gedeelde verleden en vieren we de feesten die ons verbinden. Praat mee over macht en onmacht, herken de menselijke worsteling en vier ook andermans vreugde.