Het Nationale Theater & HNTjong
Het is een luxe om met vaste spelers te werken
We zijn een van de laatste gezelschappen met een eigen ensemble van zeventien vaste acteurs. Wil je ze leren kennen? Dan kan dat hier. De artistiek leider van Het Nationale Theater, Eric de Vroedt, werkt graag met een vaste groep acteurs. “Het is fijn om met spelers te werken die je door en door kent, je vertrouwt elkaar en duikt meteen het diepe in”.
We hebben een eigen jeugdtheatergezelschap in huis
HNTjong maakt theater voor iedereen met een jong hart. We vertellen verhalen over de wereld om ons heen. Soms nieuw, soms bekend, altijd anders en onverwacht. Je ziet ons niet alleen in het theater, maar ook op school en in je buurt met voorstellingen en educatie. Noël Fischer is artistiek leider van HNTjong.
We werken ook met een vaste groep regisseurs
Naast de voorstellingen van Eric de Vroedt en Noël Fischer presenteren we ook werk van Daria Bukvić, Jeroen de Man, Theu Boermans, Eva Line de Boer, Casper Vandeputte en Sadettin Kirmiziyüz. In het seizoen 2020-2021 werken we met twee gastregisseurs. Erik Whien regisseert Rosmerholm, een minder bekend stuk van Ibsen. Marjorie Boston maakt bij HNTjong de voorstelling Tori naar het bekroonde kinderboek van Brian Elstak.