Farewell Future Welcome World
-
Sat 14 Mar 202620:00Theater aan het Spui, Den HaagHall 1
Tier 1 Regular € 22,50 Youths up to and including the age of 30 € 12,50
Over eerder werk in de trilogie:
THEATERKRANT ★★★★
"Met LIGHT laat LeineRoebana zien dat ze trefzeker tegen de stroom van negativiteit over het samenleven van verschillende culturen in vaart. Dat heeft niets met naïviteit te maken, zoals sommige politici ons dagelijks willen doen geloven. Het is juist het bewijs dat er van alles kan groeien uit openheid en uitwisseling zonder dat iemand alles achterwege hoeft te laten."
DE VOLKSKRANT ★★★★
"Dans en muziek zwepen elkaar op. Meeslepend."
Over LeineRoebana
Andrea Leine en Harijono Roebana hebben zichzelf als choreografenduo een aantal malen opnieuw uitgevonden. In de beginjaren lag de nadruk op het creëren van een hedendaagse danstaal, geïnspireerd door en als reflectie op ontwikkelingen in wetenschap en technologie. In de jaren erna kreeg dans steeds meer nadruk als een podium voor ontmoeting: tussen kunstenaars en publiek, tussen verschillende disciplines, stromingen, leeftijden, culturen et cetera: de historiciteit van de podiumkunstenaar werd onderdeel van het concept van de voorstelling. Voorstellingen volgden met danskunstenaars van alle leeftijden en achtergronden en muziek uit alle windstreken en tijdperken, live uitgevoerd en vaak met composities in opdracht. In 2026 viert LeineRoebana haar 35-jarige jubileum.
Over Black Pencil
Black Pencil is een game changer ensemble met meer dan duizend jaar muziekgeschiedenis als speelveld. De mogelijkheden van een enorme collectie blokfluit, panfluit, altviool, accordeon en slagwerk zijn eindeloos, net als de nieuwsgierigheid en fantasie van de vijf musici. Black Pencil reikt diverse compositieprijzen uit en inspireert toonaangevende componisten als Roderik de Man, Martijn Padding, Klas Torstensson, Calliope Tsoupaki, Yannis Kyriakides, Aart Strootman, Anthony Fiumara, Kate Moore, Wim Henderickx en Moritz Eggert tot het schrijven van nieuw werk. Resultaat: een repertoire van ruim 500 nieuwe werken. Sinds hun debuut in 2010 in Concertgebouw Amsterdam speelt Black Pencil in klassieke zalen, op podia en op festivals in Europa maar ook in Indonesië, Venezuela en Turkije.
Credits
Farewell Future Welcome World is een coproductie van LeineRoebana en Black Pencil.