De mens, het duurde maar heel even (8+)

Plankton
Sun 18 Apr 14:00
Sun 18 Apr 2027
14:00
  • Sun 18 Apr 2027
    14:00
    Theater aan het Spui, Den Haag
    Hall 2
    Ticket sales will start soon

In een wervelend duet tussen de mens en de omgeving wordt de 200.000 jaar durende geschiedenis van onze soort op aarde verteld. Van de ontdekking van vuur tot het uitsterven van deze overheersende diersoort: alles komt langs in deze tragikomische, beeldende voorstelling vol inventieve theatertrucs en onverwachte wendingen.

In een klassiek lijsttoneeltje met diorama-achtige decors spelen twee acteurs de aarde; ze laten vogels vliegen, golven deinen en bergen groeien. De derde speler – de mens – probeert grip te krijgen op die wereld. Maar hoe groter de drang naar controle, hoe meer er misgaat. Een boomstronk breekt doormidden, een val door het berglandschap rukt het halve decor mee, en zelfs het fluwelen theatergordijn blijft niet gespaard. Wat volgt is een onvermijdelijke kettingreactie van mislukking – hilarisch en ontroerend tegelijk.

Na Om de hoek woont een struik en Er rent een berg voorbij vormt deze voorstelling het slotstuk van Planktons drieluik over de relatie tussen mens en natuur. Met speelse humor wordt de solerende mens van het voetstuk gehaald en weer onderdeel van het ensemble gemaakt.

Een komisch, confronterend en visueel spektakel, met live piano, voor iedereen vanaf 8 jaar!

De 4,54 miljard jaar durende geschiedenis van de aarde in prachtig ontroerend theater vervat.

Volkskrant

Credits

Concept, regie en decorontwerp: Plankton (Sonja van Ojen, Hendrik Kegels)
Spel: Femke Arnouts, Sonja van Ojen, Hendrik Kegels
Compositie en piano: Harpo ‘t Hart
Eindregie: Joeri Heegstra
Dramaturgie: Pol Eggermont
Decorbouw: Han Ruiz Buhrs, Neal Groot
Lichtontwerp: Finn Borath
Productie: Pascal Kijzer
Techniek: Cesco van der Zwaag, Finn Borath

Een productie van Plankton, Feikes Huis en Festival Cement.

Put me on the waiting list

Wish list

Added:

To wishlist

Subscribe to the newsletter