Chicks in Dialogue (testsessie)

Lindertje Mans | Firma Mes
Tue 21 Apr and Wed 22 Apr
Tue 21 Apr 2026
and
Wed 22 Apr 2026

60% van alle vogels op aarde is kip: tijd om in gesprek te gaan! Voor deze performance startte Lindertje (Firma Mes) een dialoog met een dier dat haar altijd omringde op het platteland waar ze opgroeide: de kip. Achter deze vaak bespotte vogel gaat een enorm rijke en intelligente wereld schuil. Ze vraagt zich af: wat hebben wij als vrouwelijke wezens gemeen, als we beiden ‘chick’ genoemd worden? Na vele uren tussen de kippen in haar geboortedorp en research in de wetenschap deelt ze haar inzichten met het publiek in het theater.

Samen met het publiek beelden we ons in hoe het is om kip te zijn en oefenen verschillende kakelpatronen, zo leren we zeggen: “Ik heb een ei gelegd.” Na een interactief workshop-deel verglijdt deze performance in een meeslepende kakel-opera waarin Lindertje steeds meer in de huid van de kip kruipt. Dit alles op betoverende composities gemaakt met componiste Stephanie Pan (stadscomponist van Den Haag 2026), die kippengeluid, elektronische ritmes en ontroerende synthesizers combineren.

Verwacht tools voor een gesprek van mens tot kip, humor, en een meeslepend verhaal over vrouwelijkheid, het ei en een pleidooi voor radicale empathie. Een omelet eten zal nooit meer hetzelfde zijn!

TESTSESSIE

In Het Paradijs – het zoldertheatertje van de Koninklijke Schouwburg – krijgt het publiek in intieme setting een eerste inkijk in dit project. Lindertje deelt haar bevindingen tot nu toe, zowel interactief als muzikaal.

Goed om te weten

  • De voorstelling is gesproken in Nederlands, Engels en Kippentaal

Reacties op The Gaia Hypothesis (eerder werk)

DE VOLKSKRANT ★★★★
"Actrice en theatermaker Lindertje Mans (1986) heeft een eigen subgenre in het theater uitgevonden: de eenmanselectro-opera."

NRC ★★★★
"Een zinnenprikkelende ervaring die het midden houdt tussen een conceptalbum en een asmr-sessie"

THE STAGE
“A fantastical mix of the comic and absurdist”

Wie is Lindertje Mans?

Lindertje Mans is theatermaker, performer en medeoprichter van Haags documentair theatercollectief Firma Mes. Naast de collectieve producties maakt zij ook muzikaal solo-werk waarin ze zich richt op het belichamen van niet-menselijke wezens. Deze solo’s (zoals The Gaia Hypothesis) speelden in de Nederlandse theaters, op het Lowlands Festival en Tête-à-Tête Opera Festival in Londen. Voor Chicks in Dialogue werkt ze samen met het onderzoek van de Vakbond voor Dieren.

Credits

concept, tekst, spel Lindertje Mans | eind regie en scenografie Thomas Schoots | compositie Stephanie Pan, Lindertje Mans en 15 bruine hennen uit Grosthuizen | dramaturgie Emke Idema | kostuumontwerp Anne-Rixt Gast

Put me on the waiting list

Wish list

Added:

To wishlist

Subscribe to the newsletter